• Kontrast strony

W 2022 roku obchodzona jest 66. rocznica wydarzeń czerwcowych w Poznaniu. W dniu 28 czerwca 1956 roku rozpoczął się strajk robotników z Zakładów Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, do którego przyłączyły się inne zakłady pracy, a także mieszkańcy miasta.

W związku z tymi wydarzeniami w dniu 28 czerwca 2022 roku przy bramie głównej Zakładów im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbyła się, jedna z wielu zaplanowanych na ten dzień, uroczystość z okazji 66. Rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56.

W obchodach udział wziął Zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu Pan Krzysztof Halagiera, który złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy bramie głównej Zakładów im. Hipolita Cegielskiego.

O28CWP 1O28CWP 2O28CWP 3O28CWP 4O28CWP 5O28CWP 7O28CWP 8

Tekst: Justyna Kaczmarek
Zdjęcia: Justyna Kaczmarek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.