Uczestnicy z Hufca Pracy 15-44 w Śremie właśnie zakończyli realizację projektu autorskiego "Sport to czysty umysł". Z tej okazji wraz z wychowawcą wybrane uczestniczki udały się do lokalnego obiektu sportowego "Śremski Sport" z podziękowaniami dla osób, które umożliwiły realizację tego projektu.

Podziękowano Panu Krzysztofowi Lewandowskiemu – kierownikowi obiektu i jednocześnie trenerowi wspaniałej dyscypliny, jaką jest boks. Podziękowania trafiły też do Pana Patryka Klupsia – również trenera boksu. Na słowa podziękowania zasłużył także Prezes – Pan Daniel Cicharski, bez którego ciężko byłoby nawiązać tak wspaniałą współpracę.

Realizowany projekt miał na celu propagowanie sportu wśród młodzieży oraz pokazanie różnych możliwości odreagowywania stresu i skupienia się w tym czasie na nauce.

Jedna z uczestniczek stwierdziła, że sama nigdy by się nie wybrała na zajęcia boksu, jednak skorzystała z tej możliwości i wbrew jej obawom bardzo jej się to spodobało. Podkreśliła jednocześnie, że zamierza w przyszłości kontynuować uprawianie sportu. Uczestniczka stwierdziła również, że projekt pomógł jej troszeczkę z decyzją o dalszej nauce.

Autor projektu, wychowawca Pan Łukasz Snela ma nadzieję na dalszą współpracę ze śremskim obiektem sportowym, aby projekt mógł być kontynuowany w przyszłych latach z kolejną młodzieżą, która zdecyduje się na uczestnictwo w Ochotniczych Hufcach Pracy.

HP Śrem 16.06.23 2
HP Śrem 16.06.23 3Tekst i zdjęcia: Łukasz Snela

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.