Jesień za oknem – tym samym czas na wzmocnienie odporności. Młodzież wraz z wychowawcą – Panią Magdaleną Szalbierz odbyła zajęcia o tematyce zdrowego odżywiania.

Na początku uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami prawidłowego odżywiania. Następnie uczniowie wspólnie ułożyli piramidę żywienia oraz rozwiązali napisane przez Panią Magdę krzyżówki. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie i niektóre hasła trudno było odgadnąć. Zwieńczeniem spotkania było przygotowanie pysznych soków oraz kefirów. Po takim zastrzyku witamin młodzież jest gotowa na coraz chłodniejsze, jesienne dni. Zajęcia miały przekonać młodzież do racjonalnego odżywiania, które jest podstawą prawidłowego funkcjonowania.

– Propagujemy spożywanie produktów, które przynosi nam jesień. Użyliśmy marchwi i jabłek do wykonania jednego z soków. Chcemy zachęcić młodzież do picia niegazowanych napojów, bogatych w witaminy  podsumowała Pani Magdalena Szalbierz.

18.10.23 Szamocin OS
18.10.2023 SzamocinTekst: Magdalena Szalbierz
Zdjęcia: Magdalena Szalbierz, Iwona Szulc

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.