• Kontrast strony

W ramach współpracy z Zespołem Szkół Technicznych Młodzieżowe Centrum Kariery w Turku zorganizowało zajęcia pod tytułem „Moje zasoby, moje szanse”. W warsztatach brali udział zarówno uczestnicy OHP, jak i pozostała młodzież, ucząca się w Branżowej Szkole I stopnia.

Pracownicy pionu rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery przybliżyli młodzieży, czym jest wiedza na swój temat i w jaki sposób można ją wykorzystać. Zajęcia odbywały się w formie mini warsztatów, a młodzież pracowała w grupach.

Celem spotkania była weryfikacja własnych zasobów takich jak: zainteresowania, zdolności, kompetencje, uzdolnienia, predyspozycje zawodowe czy stan zdrowia w odniesieniu do planowania przez młodzież dalszej drogi zawodowo-edukacyjnej.

Tego typu przedsięwzięcia mają na celu uświadamianie młodzieży, jak ważne jest poznawanie własnego potencjału i stawianie na rozwój osobisty. Poznanie sytuacji na lokalnym rynku pracy pozwala podejmować działania i decyzje dotyczące właściwego przygotowania się do rozpoczęcia kariery zawodowej.


                Tekst: Agnieszka Kowalska, Grzegorz Bocian
Zdjęcia Grzegorz Bocian

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.