• Kontrast strony

Po raz XXIII w Hufcu Pracy 15-25 w Gostyniu zorganizowano akcję „Góra grosza”, której celem jest zbiórka funduszy dla najbardziej potrzebujących dzieci, wychowujących się bez rodziców. Przedsięwzięcie organizowane jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Zbierane są monety od 1 grosza do 5 złotych.

Wrzucając monety, młodzież przekazuje środki na znalezienia bezpiecznego miejsca oraz pomocy w codziennej nauce i rozwijaniu pasji, a także rehabilitacji i usamodzielnieniu się dzieci, będących w trudnej sytuacji życiowej.

Aktywni z gostyńskiego Hufca Pracy zorganizowali także zbiórkę grosików, które przekażą na ten cel. Zbiórka w jednostce potrwa do 16 grudnia 2022 roku. Na terenie Hufca Pracy rozmieszczono plakaty, zachęcające do udziału w akcji. Po zakończeniu zbiórki monety zostaną policzone, spakowane i przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”.

Każdy grosz ma znaczenie i może pomóc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Udział w tej akcji uświadomił młodym ludziom, że oddając nawet najdrobniejszą monetę, można komuś pomóc.

Tekst i zdjęcie: Małgorzata Harendarz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.