• Kontrast strony

W Hufcu Pracy 15-45 w Poznaniu uczestnicy wraz z kadrą jednostki chętnie angażują się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. Zwłaszcza w obliczu sytuacji panującej obecnie na Ukrainie młodzież chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje pomocowe.

Wolontariat nie musi się sprowadzać wyłącznie do wykonywania wzniosłych działań, co udowodnili uczestnicy Hufca Pracy w Poznaniu wraz z kadrą wychowawczą. Pomoc młodzieży przyjmowała różną postać. Najpierw zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, które młodzi ludzie wspólnie zawieźli do Caritasu, gdzie rozdysponowano dary i przekazano je obywatelom Ukrainy. Młodzież postanowiła nie kończyć na tym etapie. Kolejną inicjatywą była bezpośrednia pomoc na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Uczestnicy mieli pełne ręce roboty. Młodzież pomagała w wydawaniu posiłków, sprzątała stoliki, odkurzała podłogi, porządkowała szafki oraz przygotowywała paczki z darami. We wszystkim wspierali ich wychowawcy z jednostki w towarzystwie pośrednika pracy z Młodzieżowego Biura Pracy. Praca była ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca. Młodzieży, tak bardzo spodobało się pomaganie innym, że mimo upływu umówionego czasu, nadal chcieli zostać na terenie targów i pracować dalej. Kadra podczas rozmowy z liderami wolontariuszy uzgodniła, że współpraca będzie kontynuowana i już zaplanowano kolejne spotkanie.

Olbrzymia chęć pomocy oraz praca wykonana przez uczestników pokazała, że wielkość zaoferowanej pomocy polega głównie na empatii, której młodzieży nie brakuje.

WWHPWP 3
WWHPWP 3
WWHPWP 4
WWHPWP 4
WWHPWP 5
WWHPWP 5
WWHPWP 6
WWHPWP 6
WWHPWP 1
WWHPWP 1
Tekst: Katarzyna Szeszuła-Rybarczyk, Marek Kwiecień     
Zdjęcia: Monika Wojtasik-Fabiszak, Katarzyna Szeszuła-Rybarczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.