• Kontrast strony

Wizyta studyjna u pracodawców to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy dotyczącej zakładu pracy działającego w danym rejonie, poznanie jego charakteru i specyfiki pracy.

Pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Wolsztynie we współpracy z kadrą Hufca Pracy w Wolsztynie zorganizowały w dniu 18 kwietnia 2023 roku wizytę studyjną dla uczestników Ochotniczych Hufców Pracy drugiego roku nauki. Tego dnia młodzież odwiedziła zakład pracy NICO MEBLE w Niałku Wielkim zajmujący się produkcją i sprzedażą mebli tapicerowanych.

Na początku wizyty przedstawiciel pracodawcy Pan Wiktor przywitał młodzież i kadrę Ochotniczych Hufców Pracy, informując o planie zwiedzania, sposobie zachowania, aby pobyt w zakładzie pracy był bezpieczny dla wszystkich jego uczestników.

Zanim młodzież udała się do hal produkcyjnych mogła zobaczyć gotowe produkty wystawione na ekspozycji w salonie firmowym znajdującym się z przodu zakładu. Następnie uczestnicy wizyty studyjnej przeszli do działu szwalni, krojowni, działu kontroli jakości. Przez cały czas Pan Wiktor omawiał czynności wykonywane przez pracowników, a także opisywał sprzęt, na którym pracują. W dalszej kolejności znajdowała się stolarnia, a także dział tapicerowania mebli.

Na zakończenie można było zobaczyć hale magazynowe. Był również czas na zadawanie pytań przedstawicielowi firmy.

Co istotne Pan Wiktor przekazał naszym uczestnikom, że w pracy bardzo ważna jest pracowitość i chęć nauki. Nie zawsze wymaga się wykształcenia w konkretnym zawodzie, aby w nim pracować. Wszystkiego można się nauczyć, angażując się w wykonywane działania. W podziękowaniu za poświęcony czas, przekazaną wiedzę, na ręce Pana Wiktora podarowany został upominek w postaci gadżetów z logo Ochotniczych Hufców Pracy.

Wizyta studyjna w firmie NICO MEBLE pozwoliła młodzieży zapoznać się i zaobserwować cykl produkcji mebli tapicerowanych, usłyszeć o ścieżce kariery możliwej do zrealizowania w firmie.

Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie odebrane i dobrze ocenione przez wszystkich uczestników wizyty studyjnej.

                    Tekst: Kamila Kaus, Iwona Prach
Zdjęcia: Kamila Kaus, Iwona Prach, Anna Kozłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.