• Kontrast strony

Wizyta studyjna to niepowtarzalna okazja dla młodzieży, aby poznać bliżej realne możliwości pracy w branży. Podczas wizyty w konkretnym zakładzie pracy młodzież poznaje stanowiska pracy, specyfikę przedsiębiorstwa oraz nowe metody pracy, a także ma możliwość wymiany swoich doświadczeń.

W dniu 25 maja 2022 roku kadra pionu rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Konienie zaprosiła młodzież z Hufca Pracy 15-3 w Koninie, kształcącą się w zawodzie kucharza do udziału w wizycie studyjnej, która miała na celu pokazanie działalności i funkcjonowania zakładu gastronomicznego innego niż zakład, w którym odbywają oni praktyczne przygotowanie zawodowe.

W trakcie wizyty młodzież miała możliwość zobaczyć jak wygląda kuchnia i cały proces komunikacyjny w restauracji o wysokim standardzie. Uczestnicy konińskiego Hufca Pracy mogli przyjrzeć się jak wygląda praca szefa kuchni i kucharzy na co dzień, jak przygotowywane są nowe kart dań dostępne w lokalu dla klientów indywidualnych, a także jak prawidłowo wycenić potrawy. Następnie młodzież przyjrzała się pracy przy przygotowywaniu lokalu do zaplanowanej imprezy okolicznościowej. Na zakończenie omówiono obowiązujący w restauracji proces rekrutacji, kwestie związane z formą aplikowania na konkretne stanowiska, a także jak wspólnie wszyscy pracują na sukces restauracji.  

WSUHPWK 2

Tekst: Anna Nowinowska- Krzyżaniak
Zdjęcia: Anna Nowinowska- Krzyżaniak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.