• Kontrast strony

Uczestnicy Hufca Pracy w Kościanie będący uczniami szkoły branżowej dnia 25 maja 2023 roku udali się na wizytę studyjną do firmy zajmującej się produkcją i obróbką elementów stalowych "Narzędziowiec".

Młodzież miała możliwość kompleksowego zapoznania się z działalnością firmy. Konstrukcje stalowe, obróbka skrawaniem, szlifowanie płaszczyzn, spawanie elementów aluminiowych to tylko część z usług, które zostały omówione. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak obserwacja poszczególnych stanowisk pracy. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, co przyczyniło się do wnikliwej dyskusji.

Następnie przedstawiono sposób aplikowania dokumentów dla osób zainteresowanych pracą w "Narzędziowcu".

Na koniec spotkania wyraźnie zostało zaakcentowane, jak ważne jest zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jednogłośnie stwierdzono, że takie wizyty znacznie pogłębiają wiedzę na temat firm działających na lokalnym rynku pracy.

Młodzież z wizyty studyjnej wyniosła cenne spostrzeżenia, co z pewnością zostanie wykorzystane w późniejszych etapach życia.

26.05 Kościan HP 2

Tekst: Monika Dobkowicz
Zdjęcia: Lucyna Skorczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.