• Kontrast strony

Walentynki to dzień radości i miłosnych wyznań. Wychowankowie Hufca Pracy w Kole spędzili to święto w miłej i serdecznej atmosferze, nie zabrakło tradycyjnej herbatki. Z tej okazji przygotowali również okolicznościową gazetkę z życzeniami. Święto walentynkowe to duża doza poezji i moment, aby zachęcać młodzież do otwierania stron literackich i czytania, które pobudza wyobraźnię, empatię, wspomaga pamięć, przeciwdziała stresowi. Oddać się czytaniu to czas bycia w innym świecie. Walentynki to święto miłości, warto się nią dzielić z innymi.

Spotkanie to było idealną okazją, by zorganizować kampanię informacyjną promującą ideę krwiodawstwa poprzez zachęcanie uczestników w najbliższej przyszłości do podjęcia decyzji honorowego oddawania krwi oraz propagowania idei w rodzinie, środowisku. Kilka kropel krwi może uratować czyjeś życie. Poprzez swoje działania młodzież może zwiększyć swoją świadomość, świadomość kolegów i społeczności lokalnej w zakresie zapotrzebowania na krew oraz zachęcania do dzielenia się nią.

Młodzież z ogromnym entuzjazmem zaangażowała się w różnorodne działania, z uśmiechem na twarzy planowała kolejne spotkania, realizując ciąg dalszy ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem "Czwartek słodki, nie tylko tłusty". Swoje prace plastyczne prezentowali na gazetce oraz zgromadzili materiały do prelekcji o zasadach zdrowego żywienia.

Akcentem kończącym spotkanie było wyjście na siłownię, które miało na celu podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

16.02.2023 HP KołoTekst: Anna Mazurek
Zdjęcia: Anna Mazurek, Janina Karasiak, Ewa Iwańska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.