• Kontrast strony

Największe zainteresowanie dinozaurami, obok oczywiście paleontologów przejawiają dzieci. Choć nie zawsze są skore zdobywać wiedzę przyrodniczą to informacje na temat dinozaurów pochłaniają z dużym zaciekawieniem. Z myślą więc o młodych pasjonatach tych wymarłych gadów kadra Hufca Pracy w Lesznie zapewniła dzieciom ze środowiska lokalnego seans filmowy o dinozaurach. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Jurassic World Dominion” w Leszczyńkim Kinie 3D.

Jest to film przygodowy o dinozaurach i innych stworzeniach. Akcja odbywa się głównie w ośrodku badawczym zajmującym się przystosowaniem dinozaurów i innych gadów do współczesnego świata.

Filmowa edukacja dziecka nie musi zaczynać się i kończyć na animacjach. Najważniejsze aby wyjście do kina było nie tylko ciekawą przygodą, ale by był to dobry sposób na pogłębienie wiedzy w tym przypadku głównie o wymarłych już zwierzętach.

Film wywołał dużo emocji. Było można zobaczyć efekty specjalne podczas seansu. Dzieci po zakończeniu filmu dzieliły się wrażeniami z rodzicami, dziadkami i zadawały pytania. „Czy dinozaury powrócą”, czy „dinozaury polowały na ludzi” i wiele innych ciekawych dotyczących ery dinozaurów.

07.07.2022 HPLE1

Tekst i Zdjęcia: Ewa Moryson

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.