• Kontrast strony

Wagary to problem, który dotyczy już teraz uczniów wszystkich typów szkół – zarówno podstawowych jak i średnich.

Wielu dorosłym może się wydawać, że jeśli młody człowiek zaczyna wagarować, to po prostu nie chce mu się chodzić do szkoły. Jednak okazuje się, że przyczyny wagarowania nie zawsze wynikają z lenistwa. Często jest tak, że młodzież zaczyna wagarować lub opuszcza się w nauce z takich powodów jak: problemy rodzinne, chęci zaimponowania innym lub problemy w szkole.

Aby zgłębić temat dotyczący wagarowania kadra wychowawcza 15-5 Hufca Pracy w Ostrzeszowie zorganizowała dla młodzieży spotkanie z psychologiem. Podczas spotkania z psychologiem młodzież dowiedziała się: czym są wagary, jakie są ich konsekwencje oraz gdzie szukać pomocy, jeśli wagary to nie jest zwykłe lenistwo, ale poważny problem, z którym młody człowiek sam nie może sobie poradzić.

Organizacja tego typu zajęć uświadamia młodzieży, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście i otrzymać pomoc, a wagary nie są żadnym rozwiązaniem.

WHPO1

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Daria Blewąska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.