• Kontrast strony

Z okazji setnej rocznicy istnienia szamocińskiej parafii, w dniu 11 maja 2022 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania 15-3 w Szamocinie wraz kadrą wychowawczą udali się pod pomnik Świętego Jan Pawła II, który jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy oraz miasta Szamocin. Młodzież złożyła kwiaty, zapaliła znicze oraz zaśpiewała ulubioną przez Papieża „Barkę”.

Pani Natalia Ptakowska przybliżyła postać Świętego, który uwielbiał młodzież i kierował do nich swoje nauki. Pani pedagog zacytowała słowa Wielkiego Papieża Polaka:

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować.”

- Papież był niezwykłym człowiekiem. Cieszę się, że jest Patronem Szamocina. Lubimy tutaj przychodzić. Szczególnie teraz kiedy wszystko się zazieleniło. Papież uwielbiał przyrodę, szczególnie góry, tak jak ja. – powiedział Filip, mieszkaniec Szamocina.

Tekst: Natalia Ptakowska
Zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.