• Kontrast strony

Piękna pogoda sprzyja spacerom i aktywności fizycznej. 3 stycznia 2022 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP 15- 3 w Szamocinie udali się na pieszy rajd szlakiem historyczno - geograficznym. Pierwszym punktem była Zaklęta Karoca w Atanazynie. Pani Natalia Ptakowska opowiedziała legendę związaną z tym głazem narzutowym. Następnie grupa udała się do pobliskiego lasu, aby podziwiać naturę. Pomimo wysokiej, jak na styczeń temperatury, nie udało się zaobserwować budzącej się do życia przyrody. Na wiosnę trzeba jeszcze poczekać...

Podczas spaceru uczestnicy fotografowali interesujące obiekty. Przyroda stała się idealnym tłem do wspólnych zdjęć. Rajd był alternatywą spędzania czasu wolnego, świetną okazją do poprawy kondycji i integracji.

- „Podczas spaceru wspominaliśmy minione święta oraz sylwestra. Było ciepło i fajnie szło się leśnymi dróżkami, a później przez szamociński rynek”. - skomentował Przemek uczestnik z klasy VII szkoły podstawowej.

- „Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla adolescentów. Podczas rajdu udało nam się złapać promienie słoneczne, które poprawiają nastrój” - skomentowała pedagog Natalia Ptakowska.

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.