• Kontrast strony

W dniu 10 stycznia 2023 roku uczestnicy Hufca Pracy 15-12 w Kole wraz z kadrą wychowawczą udali się do kina na popularny, amerykański film przygodowy.

Ekranizacja przedstawia refleksje o rodzinnych więziach oraz instynkcie przetrwania. Film ukazuje wszystkie jej niedoskonałości, konflikty i rozterki. Bohaterka jest głęboko lojalną i nieustraszoną przywódczynią, jest silna, wojownicza, walczy o to, co jest jej najdroższe – rodzina i ich dom. Film to również refleksja nad naturą człowieczeństwa. Budzi wiele refleksji filozoficznej, obawy i lęku, ciągłego napięcia i ciekawości.

Celem wyjścia do kina była przede wszystkim integracja młodzieży i kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wrażliwości estetycznej i refleksji nad tym, czym jest rodzina i jakie ma znaczenie w życiu człowieka.  Uczestnicy byli zachwyceni grą aktorów i przejęci wydarzeniami. Nie zabrakło dyskusji o efektach, bohaterach ich roli w walce o rodzinę.

Tekst: Anna Mazurek
Zdjęcia : Janina Karasiak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.