Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu zorganizowała konkurs plastyczno-fotograficzny, pod tytułem "Przyjaciel do adopcji", w który zaangażowali się uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu, będący jednocześnie uczestnikami Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu.

Celem głównym konkursu jest ukazanie szczególnej relacji człowieka ze zwierzęciem, uwrażliwienie innych na cierpienie zwierząt oraz zachęcenie do adopcji bezdomnych psów i kotów. Uczestnicy mieli okazję poznać historię zwierząt znajdujących się w schronisku i zaprzyjaźnić się z wybranym pupilem. Młodzież z zainteresowaniem słuchała pracowników schroniska i wykazywała się empatią w stosunku do zwierząt. Każdy z uczestników wybrał do konkursu psa lub kota, który skradł jego serce.

Kadra ma nadzieję, że konkurs zachęci innych do adopcji potrzebujących i bezdomnych zwierząt.

Rada Młodzieży z kaliskiego Hufca Pracy ma w planie na przełomie listopada i grudnia zorganizować zbiórkę żywności oraz koców dla zwierząt i ponownie wybrać się do schroniska z zebranymi darami.

Tekst: Daria Kobza
Zdjęcia: Małgorzata Dzikowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.