• Kontrast strony

Uczestnicy kaliskiego Hufca Pracy wraz z kadrą wychowawczą w dniu 23 listopada udali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Częstochowy. W programie wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem: Sali Rycerskiej, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastionu Św. Rocha, Skarbca, Krypty Paulinów i Bazyliki Jasnogórskiej. Pan przewodnik, który oprowadzał uczestników po Sanktuarium Jasnej Górze opowiadał bardzo interesująco o historii Jasnogórskiej.

- „Dowiedziałam się dużo nowych informacji, o których nigdy nie słyszałam” – dodaje Agata Elcner uczestniczka Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu.

Po zwiedzaniu młodzież wraz z wychowawcami udała się na obiad. Po posiłku był czas na spacer po mieście i zakup pamiątek charakterystycznych dla Częstochowy. Warto wspomnieć, że wycieczka była doskonałą okazją do integracji grupy.

- „Udział w wycieczce dał mi możliwość poznania historii o Jasnej Górze, która pozostanie mi na długo w pamięci. Był to także fajnie spędzony czas i poznanie bliżej rówieśników” – dodaje Zuzanna Gierszewicz uczestniczka Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu.

Projekt bez tytułu5Tekst: Justyna Michalak
Zdjęcia: Małgorzata Dzikowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.