• Kontrast strony

W dniu 23 stycznia 2023 roku, w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie odbył się Ośrodkowy Turniej Darta. Eliminacje przeprowadził w grupach wychowawczych podczas popołudniowych zajęć sportowo-rekreacyjnych wychowawca Pan Piotr Mistecki.

Dla przypomnienia gra w darta polega na tym, aby rzucać lotką do specjalnej tablicy, na której znajduje się punktacja. Turniej został przeprowadzony według zasady gry „301”. Polega ona na tym, że wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, punkty „odlicza się od tyłu” od 301 aż do 0.

Podczas trwania turnieju było wiele emocji, uczestnicy walczyli do ostatniego tchu. Po 2 godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Kacper Bajdziak, drugie Jakub Żurek natomiast trzecie Jakub Sobieszczyk.

Przedsięwzięcie było dobrą okazją do zapoznania uczestników z zasadami gry, uwrażliwienia młodzieży na zasady "fair play", a także wspólnej integracji.

24.01.2023 Próchnowo 2

Tekst i zdjęcia: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.