Dnia 16 października 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie odbył się Światowy Dzień Żywności.

Z tej okazji wychowawca – Pani Dagmara Nowak zorganizowała zajęcia edukacyjne. Podczas pogadanki uczestnikom przedstawiony został film poglądowy na temat zdrowego żywienia oraz niemarnowania żywności. Młodzież podczas zajęć dowiedziała się, jakie produkty wyrzucane są najczęściej, a są to między innymi pieczywo, owoce, wędliny. Uczestnicy zostali poinformowani również o liczbie ludności, która głoduje na świecie, niestety dane są przerażająca – 15 tysięcy dzieci umiera codziennie z głodu i chorób będących jego wynikiem.

Na zakończenie młodzież wykonała plakat dla podsumowania przedsięwzięcia, w którym utrwalono informację o tym jak nie marnować żywności.

17.10.23 Próchnowo 2

Tekst i zdjęcia: Dagmara Nowak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.