W ramach Światowego Dnia Miast doradca zawodowy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile wybrała się na spacer malowniczymi uliczkami Szamocina z młodzieżą z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie.

Głównym celem było poznanie miasta pod względem historyczno-turystycznym. To piękne miasteczko w powiecie chodzieskim, które uzyskało prawa miejskie na prawie magdeburskim w 1748 roku. Posiadające w herbie złote jabłko królewskie między dwiema rybami na czerwonym tle nawiązującymi do rybackiej miejscowości. Nad tarczą corona muralis z trzema wieżami.

Młodzież niebędąca mieszkańcami miasta miała możliwość poznać miasteczko z nieco innej strony:
– Ratusz z około 1887 roku – siedzibę Urzędu Miasta i Gminy wraz z Rynkiem,
– Spichlerz Zbożowy – budynek szachulcowy z I połowy XIX wieku,
– Kościoły pod wezwaniem św. Piotra i Pawła i Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Taki dzień to doskonała inicjatywa nie tylko na wspólne spędzenie czasu i integrację, lecz także doskonały pomysł na zrealizowanie zajęć w bardziej atrakcyjny sposób.

26.10.2023 Piła Szamocin 1

Tekst i zdjęcia: Anita Nowicka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.