• Kontrast strony

Dzień Ziemi to akcja prowadzona co roku wiosną, ma na celu promowanie postaw proekologicznych, czyli takich, które uczą jak dbać o środowisko, w którym żyjemy.

Sposobów dbania o Ziemię jest wiele. Można do nich zaliczyć między innymi: oszczędzanie energii elektrycznej, zużywanie mniejszej ilości wody, poruszanie się po mieście publicznym środkiem transportu lub wybór ekologicznych form transportu takich jak jazda na rowerze czy spacer. Bardzo ważną rolę w trosce o naszą planetę odgrywa segregacja śmieci.

W związku z obchodami Dnia Ziemi przypadającymi co roku 22 kwietnia uczestnicy Hufca Pracy 15-5 w Ostrzeszowie postanowili posprzątać tereny zielone znajdujące się w pobliżu ostrzeszowskiej jednostki. Przez udział w tej inicjatywie uczestnicy promowali działania na rzecz walki z zanieczyszczaniem środowiska.

Udział w akcji sprzątania świata uczy młodzież dbania o naszą planetę, pomaga zmienić złe nawyki, a także pozwala zobaczyć na własne oczy, jakie są skutki braku szacunku wobec środowiska naturalnego – mówi Komendant Hufca Pracy 15-5 w Ostrzeszowie, Pani Małgorzata Wardęga.

SWHPO1
SWHPO1
SWHPO2
SWHPO2

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.