• Kontrast strony

W ramach działań Kapituły Samorządności Młodzieży i tematu o bezdomności pod tytułem "Bezdomny nie obcy" uczestnicy Hufca Pracy w Kościanie wzięli udział w ciekawym spotkaniu. Odbyło się ono w świetlicy Klubu Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie.

Pracownik socjalny Pan Paweł Jurga i kierownik klubu Pani Małgorzata Grobelna przybliżyli temat bezdomności. Młodzież uzyskała informację: gdzie osoba bezdomna może szukać pomocy, gdzie są najbliższe noclegownie, jak wygląda wsparcie ze strony instytucjonalnej. Najważniejsze jednak było to, że każdy kto przyjdzie, może skorzystać z ciepłego posiłku, dobrego słowa i wsparcia. Zostały przytoczone różne ciekawe historie, co spotkało się z zainteresowaniem młodzieży. Pracownicy podkreślili jak duży to problem społeczny i jak ważne jest indywidualne podejście do każdego człowieka.

Podkreślili, że bezdomność jest nie tylko brakiem własnego kąta, ale przede wszystkim pozbawieniem oparcia w drugim człowieku. Prawdziwa bezdomność zaczyna się wtedy, gdy ktoś czuje się samotny tam, gdzie powinien spodziewać się pomocy.

Tekst: Filip Kasprzak
Zdjęcia: Lucyna Skorczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.