• Kontrast strony

Zbliżający się koniec roku to zawsze czas podsumowań. Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają uczestnikom praktyczną naukę zawodu oraz aktywny udział w konkursach sportowo - rekreacyjnych, w imprezach kulturalno - oświatowych organizowanych na szczeblu centralnym lub wojewódzkim, a także regionalnym. 

Podążając za słowami profesora Jana Hartmana – działać to żyć, z przyjemnością stwierdzić można, że obecny rok był bogaty w różne aktywności, wycieczki i konkursy. Z jeszcze większą radością można powiedzieć, że młodzież OHP, pomimo wielu obowiązków, bardzo chętnie przystępowała do wielu z nich. Dla kadry to zawsze powód do dumy, uczestnicy rozwijają swoje umiejętności społeczne, a wszechstronnie utalentowana osobowość to łatwiejszy start w życie. Wychowawcy z dumą wręczali uczestnikom dyplomy oraz upominki za zaangażowanie.

Przy tej wspaniałej okazji uczestnicy i opiekunowie z Hufca złożyli sobie życzenia bożonarodzeniowe, opowiadając przy okazji o swoich planach na święta. Po wręczeniu nagród i wymianie życzeń młodzież częstowała się m.in babeczkami przygotowanymi przez uczestnika Michała na praktykach zawodowych.

Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń zdobytych podczas udziału w organizowanych w jednostce przedsięwzięciach i uroczystościach, a także do rozmów o zainteresowaniach i planach na Nowy Rok. W tak miłym towarzystwie czas zleciał niepostrzeżenie szybko. Uczestnicy pożegnali się z nadzieją, że w przyszłym roku spotkają się w takim samym, bądź większym gronie.

19.12.2022 hp pozn
Tekst: Karolina Szablińska
Zdjęcia: Karolina Szablińska, Monika Sławek – Kozłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.