• Kontrast strony

W przeddzień IX Marszu Katyńskiego w Wolsztynie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Plattera odbyły się spotkania z Panem Andrzejem Melakiem i Panem Łukaszem Kudlickim, autorami publikacji: "Stefan Melak Strażnik pamięci KATYNIA" oraz "Pomnik Prawdy". Spotkania poprowadził redaktor Pan Jarosław Wróblewski. W spotkaniu uczestniczyła także młodzież z Hufca Pracy w Wolsztynie.  

Cieszę się na to dzisiejsze spotkanie, bo Katyń był i jest w historii naszego kraju bardzo ważnym tematem. – mówił do zebranych Pan Jarosław Wróblewski, który na co dzień jest pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych I Więźniów Politycznych PRL przy Rakowieckiej w Warszawie. Pan Jarosław Wróblewski to również twórca "Marszy Cieni" w Warszawie.

Zaproszeni goście Pan Andrzej Melak jest Prezesem Komitetu Katyńskiego, którego brat Stefan Melak zginął w katastrofie smoleńskiej, a Pan Łukasz Kudlicki to współpracownik Komitetu Katyńskiego i pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem spotkania była nie tylko promocja książek, ale także podzielenie się wspomnieniami z życia prywatnego, będącymi odwołaniem do doświadczeń rodzinnych braci Melaków.

05.04.23 Wolsztyn 1Tekst: Anna Kozłowska
Zdjęcia: pracownik Biblioteki Publicznej w Wolsztynie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.