Najważniejszym celem funkcjonowania Rady Młodzieżowej w Hufcu Pracy w Turku jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania uczestników OHP w wolontariat, profilaktykę oraz przedsięwzięcia organizowane na poziomie lokalnym.

W dniu 12.10.2023 roku w Hufcu Pracy w Turku odbyło się spotkanie Rady Młodzieży wraz z opiekunem grupy Panią Anitą Małuszyńską.

Rada Młodzieży jest ogniwem, która zapewnia młodym ludziom udział w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie hufcowym, szkolnym oraz lokalnym. Takie działania powodują, że młodzież przyczynia się do kształtowania umiejętności podejmowania działań na rzecz swojej społeczności lokalnej, rozwijania dialogu z przedstawicielami władz, ale także zapoznania młodych ludzi z zasadami działania i funkcjonowania jednostki OHP. Dzięki funkcjonowaniu Rady MłodzieżyHufcu Pracy w Turku, uczestnicy rozwijają ważne umiejętności społeczne, obywatelskie, a także utrzymują się w przekonaniu, że sprawy lokalne są ważne i godne ich uwagi. Młodzież OHP wybrała swoich przedstawicieli do Rady, są to: Sandra Toborek – przewodnicząca, Wiktor Jaśniewicz – z-ca przewodniczącego oraz Julita Dzikowska – sekretarz.

W jednostce Hufca odbywają się regularne spotkania z uczestnikami OHP, które dotyczą konkretnej kwestii, jest to także okazja do zgłoszenia uwag, problemów wychowawcom.

Tekst: Anita Małuszyńska                                    
Zdjęcia: Grzegorz Bocian

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.