• Kontrast strony

Przed uczestnikami Hufca Pracy 15-18 w Turku egzaminy zawodowe. Dla młodzieży jest to spore wyzwanie, a także stres. Od jego wyników zależą ich kwalifikacje zawodowe oraz przyszłość. Obawy młodych ludzi przed egzaminem zawodowym są spowodowane wieloma czynnikami, między innymi odkładaniem nauki na później, porównywaniem się z rówieśnikami oraz niskim poczucie własnej wartości. Dlatego, tak ważna jest rozmowa z młodzieżą i uświadomienie jej, że warto jest mówić o swoich mocnych stronach, potrzebach i możliwościach.

Aby wspomóc pedagogicznie i merytorycznie młodzież, w dniu 24 marca 2023 roku w jednostce odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich. Rozmowa dotyczyła wspólnego wypracowania działań, które mają pomóc uczestnikom wypaść jak najlepiej na egzaminach zawodowych. Wsparcia udzielił także specjalista do spraw rozwoju zawodowego Pan Karol Mac, który rozmawiał z młodzieżą na temat podnoszenia swoich kwalifikacji oraz ogólnego rozwoju zawodowego.

Młodzi ludzie mogli sprawdzić się przed egzaminem zawodowym także podczas Konkursu Wojewódzkiego pod tytułem "Sprawny w zawodzie – 2023", który był organizowany przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu, w różnych zawodach.

                Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Renata Buchelt, Anita Małuszyńska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.