• Kontrast strony

Z inicjatywy absolwentki Aleksandry Bartkowiak w Hufcu Pracy 15-21 w Kościanie rozpoczęto akcję charytatywną dla Maksa. Chłopiec choruje na zapalenie mózgu oraz boreliozę.

Aleksandra zgłosiła się do kościańskiej jednostki z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu wyżej opisanej akcji. Od samego początku absolwentka zaangażowała się w pomoc przy charytatywnej zbiórce dla chłopca w walce o zdrowie. Informacje dotyczące akcji zostały rozpropagowane przez członków Rady Młodzieży w kościańskiej jednostce.

Uczestnicy wraz z kadrą Hufca Pracy zorganizowali zbiórkę „Góra Grosza” oraz zbiórkę zużytych baterii i kapsli, które zostały przekazane absolwentce Oli.  Należy nadmienić, że taka forma niesienia pomocy mobilizuje młodzież do działania. Poprzez przystępowanie do zbiórek charytatywnych młodzież uwrażliwia się na potrzeby drugiego człowieka.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kościanie wraz z kadrą jednostki z całego serca życzą Maksowi powrotu dla zdrowia.

Tekst: Filip Kasprzak
Zdjęcie: Lucyna Skorczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.