• Kontrast strony

Rada Młodzieży 15-24 Hufca Pracy w Wolsztynie zainicjowała akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Gabrysia. W kwestę aktywnie zaangażowali się zarówno uczestnicy, jak i wychowawcy. Już po raz kolejny przedstawiciele Rady Młodzieży przekazali zebrane nakrętki do jednego z serc ustawionych na wolsztyńskim osiedlu.

Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji „Serca dla Maluszka”. Urodził się w maju 2022 roku. Zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę – wrodzoną łamliwość kości. W przypadku tej choroby najważniejsza jest rehabilitacja i farmakoterapia, która opiera się na podawaniu leku, który uwapnia kości, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia złamań. Rehabilitacja pomaga wzmacniać mięśnie. Będzie ona długa i ciężka. Kiedy Gabryś skończy 20 miesięcy, będzie możliwa operacja naprawy kości oraz wzmocnienia ich prętami.

 – Cieszymy się, że możemy pomóc dziecku w jego rehabilitacji, wesprzeć rodziców w pokonywaniu trudności losu z uśmiechem na twarzy. – mówi jedna z uczestniczek Hufca Pracy w Wolsztynie.

Niesienie pomocy daje wiele radości i satysfakcji, ale przede wszystkim uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka. Działając wspólnie, możemy więcej osiągnąć, dlatego na tym uczestnicy i kadra Hufca Pracy w Wolsztynie nie kończy swoich działań  i dalej zbiera dla Gabrysia.

Tekst: Katarzyna Zerbe
Zdjęcia: Dominika Maszner

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.