16 października 2023 roku kościańscy uczestnicy Hufca Pracy uczcili 45. rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II.

Podczas zajęć z młodzieżą kadra wychowawcza omówiła życie i Pontyfikat Ojca Świętego. Zostały przytoczone myśli Patrona Ochotniczych Hufców Pracy, z których najbardziej uczestnikom spodobał się cytat: "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Słowa te bliskie są sercu młodzieży, dlatego że chętnie niosą pomoc innym, włączając się w akcje charytatywne organizowane w Hufcu Pracy w Kościanie. Pomoc potrzebującym, wrażliwość na krzywdę bliźniego jest hasłem, które towarzyszy kościańskiej młodzieży od lat.

Dopełnieniem tego wspaniałego dnia było udanie się młodzieży pod Pomnik Jana Pawła II, gdzie zapalono symboliczny znicz.

18.10.2023 Kościan 1

Tekst: Beata Rau
Zdjęcia: Ilona Zaczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.