• Kontrast strony

Bezinteresowna pomoc innym ludziom może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem. Przede wszystkim może spowodować, że w miejscu w którym żyjemy, zrobi się trochę bardziej przyjaźnie i miło. Już od dawna wiadomo, że dawanie powoduje większą satysfakcję niż branie a w dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse. Niektórzy rodzą się chorzy, innym choroba się przytrafia. Takim osobom trzeba pomagać.

Młodzież Klubu Aktywnych z Hufca Pracy w Krotoszynie oraz pozostali uczestnicy jednostki bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne i tym razem również nie pozostali obojętni. Wraz z kadrą wychowawczą dołączyli do zbiórki artykułów na rzecz Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Mielżynie.

Akcja polegała na zbiórce artykułów chemicznych i higienicznych niezbędnych do pielęgnacji chorych a także to użytku innych podopiecznych. Zbierano między innymi chusteczki nawilżające, balsamy do ciała, ręczniki papierowe, papier toaletowy, mydła w płynie, szampony apteczne, kremy przeciwko odleżynom oraz proszki do prania, płyny do płukania i wiele innych.

Zebrane artykuły zostały dostarczone do celu, gdzie po wypakowaniu młodzież i opiekunowie zostali zaproszeni przez Siostrę Vianneyę na herbatę. Podczas tej wizyty można było zobaczyć jak mieszkają podopieczne tego domu i nawet udało się poznać kilka z nich. Czas wizyty upłynął w miłej atmosferze. Młodzież w drodze powrotnej komentowała tę wizytę w bardzo emocjonalny sposób.

 – Cieszę się, że jestem zdrowy i mogę robić wszystko samodzielnie,

 – Taka praca to powołanie, bardzo ciężka ale bardzo potrzebna,

 – Cieszę się, że mogliśmy pomóc chociaż w taki sposób – mówili uczestnicy.

W akcję zaangażowana była młodzież, wychowawcy, społeczność szkolna oraz osoby prywatne. Obiecano, że jeszcze tam wrócą.

03.03.2023 Krotoszyn

Tekst i zdjęcia: Sylwia Witkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.