• Kontrast strony

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu śremskiego, pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Śremie zorganizowały wraz ze Śremskim Ośrodkiem Kultury zajęcia plastyczne. Uczestnicy mogli wykonać upominki z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

- Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tego typu akcjach. Dzięki temu możemy wspólnie spędzić czas, poćwiczyć naukę języka polskiego, a przede wszystkim choć na chwilę zapomnieć o obecnej sytuacji panującej na terenie Ukrainy – powiedziała jedna z uczestniczek zajęć.

Podczas zajęć powstały piękne prace, które uczestnicy zabrali ze sobą do domów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i przyczyniły się do integracji społeczności ukraińskiej przebywającej na terenie powiatu śremskiego.

Kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Śremie planuje kolejne działania w ramach akcji pomocowych dla obywateli Ukrainy.

Tekst: Karolina Szewczyk
Zdjęcie: Karolina Szewczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.