• Kontrast strony

Młodzież z Hufca Pracy 15-45 w Poznaniu wraz z kadrą wychowawczą nawiązała współpracę z mieszkankami Domu Opieki Społecznej imienia Bł. Edmunda Bojanowskiego w Poznaniu.

Współpraca rozpoczęła się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej z kolędami i własnoręcznie wykonanymi upominkami. Radości było co niemiara. Panie cieszyły się z miłych odwiedzin, a młodzi ludzie z tak serdecznego przyjęcia.

Oczywiście, nie skończyło się tylko na jednej przedświątecznej wizycie. Następne spotkanie odbyło się z okazji Walentynek. Pensjonariuszki zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi serduszkami, a uczestnicy powrócili do domu z herbacianymi prezentami.

Tym razem młodzież została poproszona o pomoc w przygotowaniu sali na coroczny Bal Seniora. Uczestnicy wieszali serpentyny, balony i inne ozdoby. Część z nich była już gotowa do przyczepienia do odpowiedniego podłoża, inne trzeba było dopiero wykonać. Z każdą upływającą chwilą sala stawała się coraz bardziej kolorowa i zachęcała do dobrej zabawy.

Po wykonanej pracy uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat starzenia się, poprowadzonych przez pracowników placówki. Młodzież pokonywała trudności, z którymi na co dzień zmaga się osoba starsza, często schorowana. Poza przekazanymi informacjami młodzież mogła ubrać się w specjalny strój oraz założyć gogle, które uświadomiły im, jak wiele barier związanych z własnym ciałem muszą pokonać ludzie w podeszłym wieku. W międzyczasie prowadzili rozmowy z pensjonariuszami ośrodka, wysłuchali wielu ciekawych historii oraz krótkiego recitalu w wykonaniu utalentowanego starszego pana.

Po zakończonych warsztatach podziw młodzieży dla seniorów zdecydowanie się zwiększył. Trudno się dziwić, przecież osoby starsze każdego dnia muszą się zmagać z tym, czego młodzi ludzie doświadczyli tylko podczas warsztatów. Po pracowitym dniu wszyscy goście zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek.

Niewątpliwie, spędzony wspólnie czas był pożyteczny i jednocześnie wszystkim obecnym sprawił wiele przyjemności. Po raz kolejny młodzież potwierdziła swoją odpowiedzialną postawą, iż niezależnie od własnego wieku: dobrze być razemMZPHPPWPSIBUWWNTS 2
MZPHPPWPSIBUWWNTS 3
MZPHPPWPSIBUWWNTS 4

Tekst: Marek Kwiecień
Zdjęcia: Katarzyna Nowak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.