• Kontrast strony

Po raz kolejny młodzież z Hufca Pracy w Koninie organizuje zbiórkę. Tym razem odbyła się ona z zupełnie dwóch różnych inicjatyw.

W ramach programu wojewódzkiego "Poszerzaj horyzonty – czytaj" oraz inicjatywy "Głośne czytanie" Zastępca Komendanta wraz z uczestnikiem Hufca Pracy w Koninie Saszą podarowali seniorom z dziennego Domu Pomocy Społecznej książki, które zgromadzone zostały przez uczniów i wychowawców jednostki. Pensjonariusze bardzo serdecznie przyjęli uczestników i dnia 4 maja 2023 roku planują odwiedzić to miejsce znowu, by głośno czytać jego mieszkańcom wybraną przez nich w głosowaniu książkę. Po tak serdecznym przyjęciu już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Druga zbiórka była organizowana dla osób bezdomnych korzystających z Noclegowni i Schroniska dla bezdomnych PCK w Koninie. W jej ramach udało się przekazać pościele, bieliznę oraz obuwie dla osób korzystających ze wsparcia tej instytucji. Działanie to miało uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Choć każda z tych wizyt miała zupełnie inny charakter i przebieg, to obie pokazały, jak dobrze jest pomagać innym. Przedsięwzięcia uświadomiły młodzieży, że nie trzeba tak wielkiego wysiłku, by wywołać radość w innych i pokazać, że każdy jest ważny. Tak naprawdę miarą wartości człowieka jest to, ile daje siebie z innym, nieważne, czy bogaty, czy biedny, liczy się jego czyn i serce.

25.04 Konin 325.04 Konin 2Tekst: Anna Nowakowska-Pytlak
Zdjęcia: Bożena Nowaczewska, Radosław Karczewski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.