• Kontrast strony

Młodzież z Hufca Pracy 15-25 w Gostyniu wraz z opiekunami w dniu 26 maja 2022 roku udała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu gdzie miała możliwość zwiedzenia wystaw: „Świat zwierząt”, „Świat roślin”, „Układ kostny kręgowców” oraz „Owady i człowiek”. To największe takie ekspozycje w Polsce.

Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywołał niemal kompletny szkielet młodego osobnika płetwala błękitnego. Warto dodać, że to jedyny taki eksponat w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa poświęcona kręgowcom, na której można było zobaczyć około 60 kompletnych szkieletów różnych zwierząt.

Kolejnym interesującym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym  - zbudowanym w 1811 roku. Następnie uczestnicy udali się na Stary Rynek, gdzie młodzież szukała ukrytych wrocławskich krasnali.

Dzień we Wrocławiu minął bardzo szybko, a młodzież powróciła do domu uśmiechnięta i zadowolona czekając na kolejny wyjazd. Uczestnicy stwierdzili, że wyjazd pozwolił im oderwać się od trudu nauki, i nabrać energii przed zbliżającymi się egzaminami zawodowymi

HPGZWWW 1
HPGZWWW 1
HPGZWWW 2
HPGZWWW 2
HPGZWWW 3
HPGZWWW 3
HPGZWWW 5
HPGZWWW 5
HPGZWWW 6
HPGZWWW 6
Tekst: Karolina Kaczmarek
Zdjęcia: Karolina Kaczmarek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.