Aktywni Górą

W dniach od 24 do 26 lipca 2023 roku w kaliskim Hufcu Pracy został zrealizowany kolejny etap projektu "Aktywni górą!", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Tym razem uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika, podczas których poznali zasady dress code oraz skorzystali z fachowej pomocy stylistki, która przeprowadziła metamorfozy uczestników.

Podczas zajęć, które odbyły się w podziale na dwie grupy – osobno kobiety i osobno mężczyźni. Młodzież dowiedziała się, jak prawidłowo dobrać ubranie do własnej sylwetki, cery, koloru oczu oraz do okoliczności. Podczas zajęć trenerka omówiła kilka podstawowych zasad, jakimi należy się kierować, aby podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą wypaść jak najbardziej pozytywnie. Omówiono między innymi: mowę ciała, która podczas autoprezentacji ma bardzo ważne znaczenie, odpowiedni dobór stroju, makijaż oraz fryzurę.

Kolejnego dnia uczestnicy wybrali się na zakupy, gdzie pod okiem fachowca dobierali elementy garderoby do sylwetki i okoliczności. Wybieranie, dobieranie oraz przymierzanie ubrań dostarczyło młodzieży bardzo dużo satysfakcji, dlatego czas spędzony na zakupach upłynął bardzo szybko. Ostatnim punktem zajęć była metamorfoza, która pokazała uczestnikom jak odpowiednio dobraną fryzurą, makijażem oraz strojem można osiągnąć profesjonalny wygląd.

Warsztaty, w których uczestniczyła młodzież, były doskonałą formą przygotowania ich do spotkania z pracodawcą nie tylko pod względem wizualnym, ale również zwiększyły wiarę uczestników we własne siły, co zdecydowanie pomoże im w wejściu na rynek pracy. 

HP Kalisz3 27.07.23
HP Kalisz1 27.07.23
HP Kalisz2 27.07.23
AG

Tekst i zdjęcia: Iwona Woźniak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.