• Kontrast strony

Wokół Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile znajdują się jednostki Ochotniczych Hufców Pracy, które realizują projekt "Aktywni górą!", jest to Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Szamocinie.

W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile specjalista do spraw programów Pani Bernadeta Lis pełni w projekcie funkcję koordynatora lokalnego oraz doradcy zawodowego. Jako koordynator swym działaniem obejmuje dwie jednostki Ochotniczych Hufców Pracy, w których realizowany jest projekt Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Szamocinie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie. Jako doradca zawodowy prowadzi zajęcia dla młodzieży z jednostki w Szamocinie.

Jednostką podległą Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile jest Młodzieżowe Centrum Kariery w Czarnkowie, z którego Pani Barbara Grzybowska-Filoda dojeżdża na zajęcia projektowe z młodzieżą do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie. Dzieli ich odległość około 50 kilometrów.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Szamocinie opiekunem grupy jest Pani Iwona Szulc, która wśród młodzieży cieszy się wielkim uznaniem, szacunkiem, zaufaniem i poczuciem troski.

– Pani Iwona umie mnie uspokoić w stresowych sytuacjach, za co bardzo jej dziękuję. – mówi Patryk, uczestnik projektu "Aktywni górą!". Nikola dodaje – Pani Iwona gdy jest jakiś problem zawsze wysłucha i doradzi. – Jest osobą godną zaufania i bardzo pomocną. – podsumowuje Igor.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie opiekunem grupy projektowej jest Pan Janusz Wyszyński, który swoim podejściem do młodzieży stara się im pomóc, rozmawia, tłumaczy, ustala priorytety i zasady.

Patryk w rozmowie z Panią Bernadetą, stwierdza, że Pan Janusz to – mądry, bardzo pomocny i kontaktowy opiekun naszej grupy. Maksymilian zwraca uwagę, że Pan Janusz – zawsze stara się z nami rozwiązywać problemy, jest bardzo pomocny.

Doradcy zawodowi zaangażowani w realizację projektu "Aktywni górą!", starają się razem z młodzieżą zrealizować wszystkie zakładane cele projektowe.

Maksymilian podkreśla, że Pani Basia – wie o czym mówi, widać, że zna się na rzeczy. Marcin dodaje – jest to bardzo mądra i sympatyczna osoba. Bartosz twierdzi, że Pani Bernadeta jest osobą otwartą na ludzi, staranną i radosną. Jest także pomysłowa, pomocna, zawsze wysłucha i doradzi, jest godna zaufania – dodaje Eryk, uczestnik projektu.

– Jako koordynatorowi lokalnemu projektu bardzo dobrze współpracuje mi się z wymienionymi powyżej osobami, które wśród młodzieży cieszą się tak wielkim uznaniem. W zespole realizującym projekt "Aktywni górą!" subregionu pilskiego mam osoby, na których zawsze mogę polegać, a dobro młodzieży jest na pierwszym miejscu. Wzajemna współpraca i wypracowanie kompromisów nie należą do trudnych sytuacji, potrafimy wspólnie rozmawiać i kontrolować się nawzajem. Przed nami kolejne etapy realizacji projektu "Aktywni górą!" – koleżanki i kolego, to nasz czas! – podsumowuje Pani Bernadeta Lis.

Tekst: Bernadeta Lis
Zdjęcia: Kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie i Próchnowie, Bernadeta Lis

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.