• Kontrast strony

Uczestnicy kościańskiego Hufca Pracy wraz z wychowawcami udali się do biblioteki miejskiej. Wyjście to zostało zorganizowane w ramach Inicjatywy Kapituły Samorządności – "Głośne czytanie".

W trakcie odwiedzin kadra pracująca w bibliotece oprowadziła młodzież po pomieszczeniach bibliotecznych, zapoznała z zasadami wypożyczania i wyszukiwania książek, pokazała wzór karty bibliotecznej oraz zapoznała z podstawowymi funkcjami komputerowego systemu bibliotecznego. Uczestnikom bardzo spodobał się kącik patrona biblioteki Adama Tomaszewskiego umieszczony w czytelni. Wygląda on tak, jakby pisarz przed chwilą odszedł od biurka. Młodzież podczas spotkania dowiedziała się, że czytelnia kościańskiej biblioteki to nie tylko miejsce na czytanie gazet, książek, słuchanie audiobooków, czy korzystania z bibliotecznych komputerów, ale również miejsce do spotkań i spędzania wolnego czasu.

Kolejnym działaniem inicjatywy była akcja "wielka wymiana książek". Zainteresowani przynosili z domowego księgozbioru swoje ulubione książki i na świetlicy Hufca Pracy w Kościanie zachęcali kolegów do ich przeczytania.

Poprzez wyżej wymienione działania młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wartościowe jest czytanie książek, ile przynosi korzyści dla zachowania równowagi psychicznej tak ważnej w dzisiejszych czasach.

24.04. Kościan 1Tekst: Beata Płonka
Zdjęcia: Karolina Kręgielska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.