• Kontrast strony

Każdy z nas ma dom, czyli miejsce gdzie żyje, spędza piękne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Jednak są również osoby dotknięte problemem bezdomności, czyli osoby pozbawione miejsca do życia, narażone na wykluczenie społeczne, czy dotknięte różnymi nałogami, które mogą prowadzić do bezdomności.

Celem Inicjatywy "Bezdomny nie obcy" było promowanie wolontariatu na rzecz osób bezdomnych, kształtowanie postaw empatycznych wśród młodzieży przez uwrażliwienie jej na los drugiego człowieka oraz wyrabianie gotowości do poczucia odpowiedzialności za innych.

W związku z udziałem w Ogólnopolskiej akcji Kapituły Samorządności "Bezdomny nie obcy", aby przybliżyć młodzieży problem, jakim jest bezdomność, kadra wychowawcza Hufca Pracy w Ostrzeszowie przeprowadziła z uczestnikami zajęcia edukacyjne o bezdomności oraz zorganizowała zbiórkę ubrań dla osób dotkniętych bezdomnością.

Działania te miały na celu między innymi: pokazanie młodym ludziom, że problem bezdomności wciąż istnieje, propagowanie działalności wolontariatu, a także dzięki zaangażowaniu w tego typu działania społeczne nabycie przez młodych ludzi cech charakteru takich jak: cierpliwość, otwartość na ludzi, dążenie do samorozwoju, poszukiwanie własnego miejsca w życiu, oraz opowiadanie się za określonymi wartościami.

27.04 Ostrzeszow 2Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel, Daria Blewąska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.