• Kontrast strony

Miesiąc kwiecień był poświęcony tematyce bezdomności. Młodzież miała za zadanie skupić się nad losami osób, które w wyniku różnych wydarzeń życiowych straciły dach nad głową.

W Hufcu Pracy w Kłecku uczestnicy w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy „Bezdomny nie obcy” zorganizowali zbiórkę żywności oraz artykułów higienicznych dla osób potrzebujących.

Odbyły się także zajęcia, na których młodzi ludzie dowiedzieli się: czym jest bezdomność, jakie są jej przyczyny i konsekwencje oraz jak można nieść pomoc ludziom znajdującym się na życiowym zakręcie. Jako podsumowanie wykonano plakat dotyczący najważniejszych kwestii związanych z bezdomnością.

Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że należy pomagać, ponieważ nigdy nie wiadomo co może spotkać człowieka w przyszłości i kiedy sam będzie potrzebował wsparcia, a jak dobrze wiadomo „dobro wraca”.

Tego typu działania są niezwykle wartościowe, ponieważ uświadamiają nam, że inni ludzie na co dzień borykają się z ogromnymi kłopotami i nie zawsze wiedzą, jak się z nich wydostać. Celem takiego przedsięwzięcia było przede wszystkim uczulenie młodych osób na ludzką krzywdę i wyciąganie pomocnej dłoni do bliźniego. Nie bądźmy obojętni – pomagajmy.

BNOHPK

Tekst: Katarzyna Lipińska
Zdjęcia: Arleta Gohra-Kajdaniak, Katarzyna Lipińska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.