• Kontrast strony

Kręgle fińskie to plenerowa gra, wywodząca się z Finlandii. Sport ten zdobywa wielką popularność w Europie. W tej grze zręcznościowej trzeba wykazać się celnym rzutem, sprawnym liczeniem i stosowaniem odpowiedniej taktyki działania. Uczestnicy zabawy rzucają drewnianym zbijakiem, tak aby przewrócić ponumerowane kręgle i zebrać jak najszybciej 50 punktów.

W sobotę 18 lutego 2023 roku na hali sportowej w Dobrej odbyły się I Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w kręgle fińskie. W turnieju udział wzięły 44 zespoły, w tym Rada Młodzieży z Hufca Pracy 15-18 w Turku, składające się z dwóch zawodników. Na 16 specjalnie przygotowanych boiskach rozegrano 144 spotkania.

Zmagania rozpoczęły się od fazy grupowej, następnie wszyscy awansowali do dalszej fazy pucharowej. Drużyna Rady Młodzieży z turkowskiego Hufca Pracy odpadła w barażach.

Gra w kręgle fińskie znakomicie rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczy koncentrację uwagi, ale co najważniejsze – daje mnóstwo radości, dlatego warto angażować młodzież w tego typu przedsięwzięcia.


KFWHPWTR 2
KFWHPWTR 4KFWHPWTR 3Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Anita Małuszyńska, Organizator.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.