• Kontrast strony

Kadra Hufca Pracy 15-24 w Wolsztynie zorganizowała zajęcia dla młodzieży z psychologiem z Fundacji Strefa PL w Lesznie. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie.

Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, prozdrowotnych i szacunku do odmienności oraz empatii. Młodzież ukształtowana  społecznie, wychowana w duchu wartości nie podejmuje zachowań ryzykownych, jest otwarta do ludzi i społeczeństwa. Poruszono również zagadnienia związane z hejtem, agresją i mową nienawiści.

W dzisiejszych czasach media społecznościowe wpływają zarówno pozytywnie jak i negatywnie na nastolatków. Facebook i Instagram pomagają poznawać nowych ludzi, dzielić się pasjami, a także kreować idealny świat czy wizerunek co dla młodych ludzi jest bardzo ważne. Brak ostrożności w tej dziedzinie może doprowadzić do złych konsekwencji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji poprzez wymianę zdań i doświadczeń.

SZPWBPWW 1

Tekst: Dominika Maszner
Zdjęcia: Dominika Maszner

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.