Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym diagnozowanym u kobiet. Według badań i statystyk największa zachorowalność na niego występuje po 50 roku życia, jednakże coraz częściej zdarza się, że jest rozpoznawany u dużo młodszych dziewczyn. Wczesne wykrycie raka piersi daje większe szanse na wyleczenie, dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka, wiedza i świadome samobadanie.

W związku z rozpowszechnianiem, zwiększaniem samoświadomości i kształtowaniem postawy prozdrowotnej, kadra Hufca Pracy we Wrześni zorganizowała zajęcia dla uczestników, dotyczące raka piersi. W trakcie warsztatów podjęto tematy związane z czynnikami zwiększającymi oraz zmniejszającymi możliwość wystąpienia nowotworu, a przede wszystkim dyskutowano o aktywnych działaniach mających na celu jak najszybsze wykrycie raka piersi. Młodzież aktywnie uczestniczyła w powyższych zajęciach, słuchała siebie nawzajem i z zainteresowaniem zadawała konkretne pytania.

Tekst: Martyna Pietryga
Zdjęcia: Dariusz Bibel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.