• Kontrast strony

Młodzież- największa wartość Europy. Młodzi ludzie nie są przyszłością , oni są teraźniejszością, a głos młodych ludzi staje się przyszłością- to jeden z wniosków Europejskich Spotkań Młodzieży.

Młodzi ludzie , dumni Europejczycy wierzą, że wspólnie można więcej. Dlatego bardzo ważną rolą w procesie wychowania jest zachęcenie młodzieży do rozwijania wiedzy na temat historii i współczesności Unii Europejskiej.

Dnia 04.05.2022 roku kadra wychowawcza Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie podsumowała hufcowe eliminacje do „Regionalnego Pikniku Europejskiego”, który odbędzie się 12.05.2022 w Kaliszu. Konkurs został rozpropagowany wśród uczestników, a jego celem było rozwijanie wiedzy na temat Unii Europejskiej, kształtowanie tożsamości narodowej uczestników, wytwarzanie poczucia przynależności do Europy oraz promowanie działalności instytucji OHP na rynku europejskim.

Konkurs polegał na napisaniu testu, który składał się z 45 pytań zamkniętych. Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie 3 osobowej reprezentacji, która podczas Regionalnego Pikniku Europejskiego w Kaliszu wykona pracę plastyczną oraz napisze test. Na dalszym etapie Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie reprezentować będzie Julia Nabzdyk, Aleksandra Wałkowska i Amelia Młynarska.

- „Cieszymy się bardzo, że możemy brać udział w takim wydarzeniu, które daje nam możliwość wykazania się umiejętnościami i wiedzą na temat Unii Europejskiej”- jednogłośnie stwierdziły zwyciężczynie.

Uczestniczki otrzymały nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez WWK OHP w Poznaniu. Wszystkim, którzy wzięli udział dziękujemy za zaangażowanie się w przedsięwzięcie, a drużynie życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Tekst i Zdjęcia: Sylwia Witkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.