• Kontrast strony

Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Jest to czas podsumowań i radości z osiągniętych wyników i celów. Dla ósmoklasistów to koniec jednego z etapów edukacyji. Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie mają już za sobą egzamin ósmoklasisty oraz egzamin sprawdzający przyuczenie do wykonywania określonej pracy.

7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII podeszli do testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną z poszczególnych zawodów, a następnie przystąpili do egzaminu praktycznego. Grupa stolarzy wykonała elementy ozdobne do altanki, która powstała przy wejściu głównym do internatu ośrodka. Natomiast uczniowie przysposabiający się do pracy w zawodzie murarz-tynkarz, zrobili kolejny etap ogrodzenia z płyt betonowych na dziedzińcu jednostki. Z kolei ślusarze wykonali kotwy konstrukcyjne oraz kątowniki wzmacniające do zabudowy płotu. Kucharze przyrządzili dania zgodnie z tematem: „Filet z kurczaka z grilla, ziemniaki pieczone z pieca z ziołami i surówka z młodej kapusty” oraz deser owocowy. Dania oprócz walorów  smakowych cechowały się estetycznym wyglądem.

Wykonane podczas egzaminów prace podniosły funkcjonalność oraz poziom estetyki  Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie. Cieszymy się, że młodzież podczas nauki nabyła umiejętności, które potrafi wykorzystać – powiedział kierownik warsztatów Pan Mirosław Twardowski.

Przed egzaminem trochę się stresowałam. Po przeczytaniu zadania wzięłam się do pracy i byłam już spokojna – stwierdziła Kinga – uczennica klasy ósmej.

EKOSIWSZ
EKOSIWSZ
EKOSIWSZ2
EKOSIWSZ2
EKOSIWSZ3
EKOSIWSZ3

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.