Dzień Pieczonego Ziemniaka już na stałe wpisał się w kalendarz świąt obchodzonych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie. To radosne święto nazywane również Dniem Kartofla lub Dniem Pieczonej Pyry staje się coraz bardziej popularne w Polsce.
1 października uczestnicy razem z opiekunami: Panią Karoliną Lorenc-Urbańską oraz Panem Robertem Bieńkowskim przy wspólnym ognisku świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Młodzież podczas zajęć praktycznych razem z kucharką Panią Marią przygotowała różne dania z kartoflami w roli głównej. Nie mogło zabraknąć słynnego na całą Wielkopolskę gziku. Dla amatorów mięsnych specjałów również znalazły się przysmaki.
Spotkanie było kolejną okazją do integracji przy muzyce i na świeżym powietrzu. Uczestnicy spędzili miło czas i odpoczęli od trosk codzienności.

Tekst: Natalia Ptakowska
Zdjęcia: Karolina Lorenc-Urbańska