Dzień Dziecka jest chyba najradośniejszym dniem w roku. Sposobów na spędzenie tego dnia jest wiele. Najczęściej młodzi ludzie wybierają aktywność sportową. Hufiec Pracy w Lesznie również przyłączył się do zrealizowania przedsięwzięcia zaplanowanego przez Kapitułę Samorządności Młodzieży na czerwiec, jaką był "Dzień Dziecka na sportowo".

Jednym z działań Hufca Pracy w Lesznie w ramach tej inicjatywy było zorganizowanie na sali gimnastycznej w Szkole Branżowej nr 4 w Lesznie rozgrywek sportowych w "dwa ognie". Młodzież podczas zajęć świetnie się bawiła oraz nauczyła się zdrowej rywalizacji. Aktywność fizyczna młodych ludzi jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego oraz zapobiega otyłości – zjawisku bardzo powszechnym w obecnych czasach.

Zostały zorganizowane również zajęcia edukacyjne dla młodzieży, które dotyczyły promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Podczas zajęć młodzież poznała także zasady zdrowego odżywiania.

Kolejnym z przedsięwzięć leszczyńskiego Hufca Pracy było zachęcenie młodzieży do spędzenia swojego wolnego czasu na świeżym powietrzu. Młodzież miała możliwość udziału w grach i zabawach sportowych.

Zorganizowanie tego rodzaju inicjatywy promuje i wdraża młodzież do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

21.06.23 Leszno 2Tekst: Anna Giera
Zdjęcia: Małgorzata Grygiel, Anna Giera

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.