• Kontrast strony

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą to nie tylko dokumenty aplikacyjne i znajomość odpowiednich zasad zachowania, ale także wygląd zewnętrzny, który jest równie istotny w procesie rekrutacji.

Pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Wolsztynie przy wsparciu Hufca Pracy 15-24 w Wolsztynie zorganizowały w dniu 13 czerwca 2022r., spotkanie edukacyjno – zawodowe pn. „Dress code w procesie rekrutacji”.
Celem warsztatu było zapoznanie odbiorców z odpowiednim przygotowaniem i zaprezentowaniem się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na wstępie organizatorki powitały uczestniczki i przedstawiły prowadzącą zajęcia -  Panią Mirosławę Nowinkę, która posiada 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i wykładów w szkołach kosmetycznych w całej Polsce. Podczas wykładu omówione zostały najważniejsze zasady dress codu, wskazano jak stać się pewnym siebie podczas odbywania rozmowy o pracę, jak się dobrze zaprezentować, a także jaki makijaż jest dopuszczalny w procesie rekrutacji. Prowadząca zajęcia zaprezentowała także przykłady strojów, które są odpowiednie do uczestniczenia w rozmowie kwalifikacyjnej.
Następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne z makijażu. Ta część warsztatu najbardziej spodobała się uczestniczkom spotkania, ponieważ zdobytą wiedzę mogły wykorzystać malując się pod okiem specjalistki, która czuwała nad właściwym doborem kosmetyków.
Zadowolenie i uśmiech ze zdobytej wiedzy i zajęć praktyczny naszych uczestniczek jest powodem do satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz młodzieży OHP.

14.06.2022 MCKWOL (1)
14.06.2022 MCKWOL (1)
14.06.2022 MCKWOL (2)
14.06.2022 MCKWOL (2)
14.06.2022 MCKWOL (3)
14.06.2022 MCKWOL (3)
14.06.2022 MCKWOL (4)
14.06.2022 MCKWOL (4)

Tekst: Kamila Kaus, Iwona Prach
Zdjęcia: Kamila Kaus

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.