Wakacje letnie to czas zabawy i odpoczynku, a także doświadczanie nowych czynności, które być może staną się z czasem pasją. To również czas integracji, poznawania nowych osób i nowych form spędzania czasu wolnego. Na czas wakacji letnich kadra Hufca Pracy w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała mini turniej strzelecki, który odbył się w dniu 9 sierpnia 2023 roku na strzelnicy pneumatycznej należącej do klubu harcerskiego Grot. Tym razem młodzież rywalizowała ze sobą, strzelając z karabinków pneumatycznych. Nad bezpieczeństwem podczas konkurencji czuwał prowadzący strzelanie instruktor.

Kolejną formę zajęć na świeżym powietrzu zaproponowano głównie dla dzieci młodszych. Były to gry i zabawy na powietrzu, które zorganizowano w dniu 16 sierpnia 2023 roku. Mimo upalnej aury znaleźli się chętni do zabawy. Dzieci mogły spróbować swoich sił w wyścigach rowerowych, grze w badmintona czy wyścigach na czas przez tak zwany „małpi gaj”. Skorzystały też z zabawy na huśtawkach, zjeżdżalniach czy skokach na trampolinie. W trakcie zajęć kadra zadbała o zabezpieczenie zimnych napojów oraz lodów, które pozwoliły, choć na chwilę ochłodzić się przed wysoką temperaturą.

               Tekst i Zdjęcia: Krzysztof Dycfeld, Monika Szymanek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.