• Kontrast strony

Jednym z przedsięwzięć zorganizowanym przez wolsztyński hufiec w ramach Akcji Lato był wyjazd młodzieży do „Skoda Auto Lab” w Poznaniu.

Jest to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można korzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić.

Szkoleniowiec z tamtejszego centrum obszernie i ciekawie opowiedział na czym polega bezpieczne i mądre poruszanie się po drodze. Dał do zrozumienia jakie konsekwencje może mieć chwila beztroski lub nieuwagi na drodze, przygotował do udzielania pierwszej pomocy oraz pokazał jak reaguje ciało ludzkie podczas zderzenia.

W specjalnej sali kinowej uczestnicy mieli okazję obejrzeć seans dotyczący bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a dzięki symulatorom jazdy i zdarzeń drogowych dowiedzieli się, jak zachowują się w sytuacjach ekstremalnych na drodze.

Wizyta w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa była niezwykle pouczająca, gdyż łączyła edukację na temat motoryzacji z uświadamianiem młodym ludziom zasad właściwego zachowania w nieprzewidzianych sytuacjach – a to wszystko bez żadnego ryzyka i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

18.07.2022 HPWOL

Tekst i Zdjęcia: Anna Kozłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.