• Kontrast strony

W okresie wakacji kaliski Hufiec Pracy przygotował dla swoich podopiecznych szereg ciekawych propozycji spędzenia czasu wolnego. Już od pierwszych dni wakacji w siedzibie hufca odbywały się zajęcia świetlicowe, podczas których młodzież rywalizowała między sobą w gry planszowe i piłkarzyki. Dla uczestników klas III pochodzących z Ukrainy, odbywały się zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych. Dzięki współpracy z kaliskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, dwukrotnie odbyły się zajęcia uczestników z doradcą zawodowym, podczas których młodzież poznała techniki budowania wizerunku i marki osobistej. Dla zwolenników bowlingu zorganizowano zajęcia na kręgielni, gdzie uczestnicy nie tylko miło i aktywnie spędzili czas ale również wyłonili spośród siebie najlepszego w tej dyscyplinie zawodnika. Jednym z uczestników był chłopiec pochodzenia ukraińskiego, który podczas spotkania powiedział „gra w bowling, jest bardzo ciekawym sposobem na spędzenie czasu wolnego oraz fajną okazją do integracji z polską młodzieżą”.

Aktywne uczestnictwo młodzieży w zajęciach organizowanych przez kaliski hufiec w czasie wakacji jest dowodem na to, że proponowane formy spędzania czasu wolnego są dla nich bardzo atrakcyjne.

Tekst: Iwona Woźniak
Zdjęcia: Kinga Dąbrowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.